| Usage | Foundation Drilling Tools |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Foundation Drilling Tools |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 50M |
| Drilling Diammeter | 2500mm |
| Processing Type | Forging,Hot Treatment And Forging |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Name | Kelly Bar,Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
|---|---|
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
|---|---|
| Name | Enhancement Ring |
| Material | 35CrMo |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Material | Q345B /27SiMn /35CrMo With Special Heat Treatment |
|---|---|
| Allpication | Foundation Drilling Hole |
| Good Name | Kelly Bar |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Engineers Available To Service Machinery Overseas, Field Maintenance And Repair Service, Field Installation |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Other Name | Bauer Interlocking Kelly Bar |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Material | Q345B / 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Product Name | Interlocking Mechanical Kelly Bar OD406 X4X15m |
|---|---|
| Drilling Depth | Up To55m |
| Drilling Diammeter | Max 3000mm |
| Use | Deep Foudation,road,bridges |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |