| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 20T 30T 40T 50T |
| Use | Piling Rid And Kelly Bar Attachment |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Material | 60Si2Mn |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Damping Spring For Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Condition | 100%new |
| Packaging Details | customer |
| Material | 60Si2Mn |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Damping Spring For Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Condition | 100%new |
| Packaging Details | customer |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345B |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Packaging Details | Wooden case |
| Delivery Time | 2-5 work days |
| Material | Q345B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 480mm |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 600mm |
| Weight | 50KG |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Name | Pulley |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Tremie Pipe |
| Size | 500mm |
| Type | Or Customerized |