| Name | Piling Rig Tools Drilling Rig Tools Drilling Rig Tools Kelly Bar Bucket Quarter Head Spare Parts |
|---|---|
| Type | Drills |
| Package | Box |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Rotary Head Sleeve Booshfor Rotary Drilling Rig Construction Machine Parts Piling Rig Rotary Head Accessories |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Key Board For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig Rotary Head Accessories |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Material | Q345B / 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Name | Drilling Rock Auger |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Bauer Type Kelly Box 200*200 |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Color | Customized |
| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Piling Rig Drilling Hole Tools Expand To Big Diammeter |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Drilling Tools Core Barrel With Bullet Teeth |
| Packaging Details | Nude |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 49m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |