| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Rod Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 30m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Foundation |
| Material | 60Si2Mn |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Kelly Bar Damping Spring |
| Condition | 100%new |
| Packaging Details | customer |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Kelly Bar |
| Lock Type | Foundation |
| Elements | 3/4/5 |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Kelly Bar |
| Lock Type | Foundation |
| Elements | 3/4/5 |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 20T 30T 40T 50T |
| Use | Piling Rid And Kelly Bar Attachment |
| Packaging Details | Wooden case |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Type | Interlocking |
| Drilling Depth | 20-120m |