| Product Name | Kelly Rod Kelly Bar Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| Element | 3 |
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
|---|---|
| Tube Material | Q345B/16Mn /27SiMn |
| Max Drilling Depth | 20-100M |
| Max Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Color | Customized |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 78m |
| Max Diammeter | 2800mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Rotary Table Kelly Bushing Kelly Rod |
| Drilling Depth | 20-80m |
| Drilling Diammeter | 500-3000mm |
| Brand | Jietaihongli |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Rod Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Advange | Factory |
| Material | 60Si2Mn |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Damping Spring For Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Condition | 100%new |
| Packaging Details | customer |
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
|---|---|
| Tube Material | Q345B/16Mn /27SiMn |
| Max Drilling Depth | 20-100M |
| Max Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Color | Customized |
| Product Name | Drill Machine Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 60M |
| Drilling Diammeter | 2500mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Rod Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Advange | Factory |
| Name | Kelly Box Plus 1m Tube |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Color | Customized |