| Usage | Rotary Piling Rig Spares |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Advange | Factory |
| Condition | New |
|---|---|
| Brand Name | JTHL |
| Application | Work With Rotary Drilling Rig |
| Quality | Reliable Highest |
| Pressure From | Interlocking , Friction, Combined |
| Condition | New |
|---|---|
| Brand Name | JTHL |
| Application | Work With Rotary Drilling Rig |
| Quality | Reliable Highest |
| Pressure From | Interlocking , Friction, Combined |
| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 20T 30T 40T 50T |
| Use | Piling Rid And Kelly Bar Attachment |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product Name | Drilling Rig Kelly Bar Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| The First Section Diammeter | 440mm |
| Max Drilling Depth | 80M |
| Torque | 400kNm |
| Usage | Pile Foundation Drilling Hole Equipment Spares |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Square Head |
| Keyword | Square Head |
| For | Kelly Bar |
| Material | Carbon Steel |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Drill Rod Extension |
| Keyword | Drill Rod Extension |
| For | Kelly Bar |
| Material | Carbon Steel |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345B |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Kelly Bar |
| Size | 377 406 440 470 508 |
| Weight | 100kg |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Spearhead |
| Keyword | Spearhead |
| For | Kelly Bar |
| Packaging Details | customized |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 60M |
| Drilling Diammeter | 3000mm |
| Processing Type | Hot Treatment And Forging |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |