| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Piling Rig Spares Telescopic Kelly Bar |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Usage | Rotary Piling Rig Kelly Rod |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Name | Rock Drilling Tools Teeth Holder For Rotary Drilling Rig Piling Rig Kelly Bar Spare Parts B47K |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 400pcs |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |
| Name | Slewing Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | OD500 |
| Type | Or Customerized |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-4 Sections |
| Type | Or Customerized, Bucket Teeth, Interlocking Or Friction Kelly Bar, Kelly Bar, Bucket Bits For Drilling |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Local Service Location | Malaysia, Philippines |
| Name | Terminal Joint |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 355 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig,Rock Drilling |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Sr150 Sr200 Sr238,sr285 Sr405 Interlocking Kelly Bar Bauer Soilmec IMT XCMG SANY ZOOMLION SANWARD |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Sr150 Sr200 Sr238,sr285 Sr405 Interlocking Kelly Bar Bauer Soilmec IMT XCMG SANY ZOOMLION SANWARD |