| Materials | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customized, Yellow Or Customized, Gray, Yellow Kelly Bar, Yellow Or Other |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig, Rock Drilling, Post Hole Digging Machine, Underground Mining Teeth, Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Condition | 100%new, New, 100% New Kelly Bar |
| Product Name | Drilling Rig Kelly Bar Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| The First Section Diammeter | 440mm |
| Max Drilling Depth | 80M |
| Torque | 400kNm |
| Usage | Pile Foundation Drilling Hole Equipment Spares |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD482 Mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 100m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 30m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Inmterlocking |
| Name | Bauer Type Kelly Box 200*200 |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Color | Customized |
| Name | Terminal Joint |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 355 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig,Rock Drilling |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |
| Warranty | 1year,unavailable, |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support |
| Product Name | Unicorn Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling, Coal Mining Bits, Kelly Bar, Earth Auger, Bauer BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Ba |