| Type | Interlocking / Friction Kelly Bar/combined Kelly Bar |
|---|---|
| Procuct Name | Interlocking Kelly Bar Rotary Drilling Rig Kelly Bar OD470x4x17m |
| Drilling Depth | 30-110m |
| Number Of Sections | 3-6sections |
| Color | Customized |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 10-120m |
| Max Diammeter | 500-3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 83m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 63m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Engineering Drilling Machine Interlocking And Frictional Rotary Drilling Rig Kelly Bar 4x15m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar OD440mm |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Usage | Foundation Construction Equipment Spares |
|---|---|
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar OD440mm |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 500-3000mm |
| Torque | 100-500kNm |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 69m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | OD200-2000mm |
| Packaging Details | Wooden case |