| Product Name | Drill Machine Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 60M |
| Drilling Diammeter | 2500mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
|---|---|
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Material | Seamless Steel Tube |
| Abrasion Resistance | Very High |
| Lock Type | Multi-Interlock |
| Product Name | Multi Lock Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
|---|---|
| Tube Material | Q345B/16Mn /27SiMn |
| Max Drilling Depth | 20-100M |
| Max Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Color | Customized |
| Product Name | Jietaihongli Kelly Bar |
|---|---|
| Tube Material | High Quality Seamless Steel Tube |
| Max Drilling Depth | 58.5M |
| Max Torque | 260kNm |
| Usage | Rotary Piling Drilling Hole Rig Spares Kelly Bar |
| Product Name | OD406 X4 X16.5m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 61.5M |
| Max Torque | 200kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 16.5m |
| Usage | Rotary Piling Rig Drilling |
|---|---|
| Product Name | OD394mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD419mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 50m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD406mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 70m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Piling Rig Drilling Hole Construction |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 51.5m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |