| Product Name | Pile Breaker,pile Crusher,pile Cutter,rock Breaker |
|---|---|
| Maximum Storke Of Hydraulic Cylinder | 180mm |
| Range Of Pile Diameter | 1700-1850mm |
| Maximum Drill Rod Pressure | 690KN |
| Suitable Excavator(ton) | 12-50T |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT 3126 |
| Modle | Soilmec SR40 |
| Depth | 44-55m |
| Drill Diameter | 1.2m |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 124-25-630 |
| Type | Or Customerized |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 124-25-630 |
| Type | Or Customerized |
| Base | CAT |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Modle | 280D |
| Max Drilling Depth | 85m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Name | Damping Rubber |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 620*500*60 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Drilling Tools Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 20T 30T 40T 50T |
| Use | Piling Rid And Kelly Bar Attachment |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |