| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Piling Rig Drilling Hole Tools Expand To Big Diammeter |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Drilling Tools Core Barrel With Bullet Teeth |
| Packaging Details | Nude |
| Name | C31 Rock Teech |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Drilling Bucket Drilling Auger |
| Process Type | Forging |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 60M |
| Max Drilling Diammeter | 1600mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 55M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | IMT |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Conical Auger |
| Max Drilling Depth | 76m |
| OD | 600-1500mm |
| Teeth Number | 10-31 |
| Material | Tungsten Carbide , 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | HRC43-47 |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Material | Tungsten Carbide , 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | 55hrc |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Material | Alloy Steel |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | HRA40 |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Material | 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | 43hrc |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Material | 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Oem | Available |
| Other Type | 3050, 3060, 3065 |
| Packaging Details | exported standard package, wooden case |