| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| Keyword | Single Wall Single Row Casing Series Bored Pile |
| For | Bored Pile |
| Packaging Details | customer |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| Material | Q355B |
| Service | Manufacturer |
| Application | Foundation Pilling |
| Material | Steel |
|---|---|
| Brand | Bonfiglioli |
| Condition | Good |
| Name | Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Box Reducer |
| Application | Main Winch Rotary Drilling Rig |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| Material | Q345B |
| OD | 800-2880mm |
| Length | 1-6m |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Usage | Construction Structure |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Type | Core Barrel |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Customized |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Material | Large Alloy |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Hardness | 44hrc |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Material | Tungsten Carbide , 42Crmo |
|---|---|
| Application | Foundation Pile |
| Condition | 100% New |
| Oem | Available |
| Other Type | B47K20H, B47K19H, B47K17H, 3050, 3060, 3065 |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Equipment |
| Material | Alloy Steel |
| Keyword | Single Wall Casing Series |
| Packaging Details | customer required |