| Base | CAT 330D |
|---|---|
| Engine | CAT 3126 |
| Modle | Soilmec SR40 |
| Depth | 44-55m |
| Drill Diameter | 1.2m |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Modle | TR280D |
| Depth | 84-90m |
| Drill Diameter | 2m |
| Base | Undercarriage |
|---|---|
| Engine | Cummins |
| Modle | R516 |
| Depth | 40-70m |
| Drill Diameter | 1.5m |
| Name | Motor |
|---|---|
| Material | CAST IRON |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | Hard |
| Working Pressure | 0-1000(mpa) |
| Name | Drilling Tools Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Belleville Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 5mm-200mm |
| Weight | 11KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Product Name | Kelly Rod Kelly Bar Bauer 445/4/13m |
|---|---|
| Element | 3 |
| Drilling Depth | 47m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Modle | TR280D |
| Depth | 84-90m |
| Drill Diameter | 2m |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Drill Diameter | 2m |
| Kelly Bar Size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Type | Drills |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |