| Product Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Brand | CRRC |
| Model | 280 |
| Undercarriage | CAT336D |
| Engine | CAT C9 Elec Injection |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT |
| Advantage | High Quality |
| Height | 480mm |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 410mm |
| Product Name | Contrete Tremie Pipe |
|---|---|
| Material | Q235B |
| Diameter | 8''10''12'' |
| Application | Contrete Pour Construction |
| Accessories | Hopper, Connections, Turning Plate |
| Application | Bore Piling Hole For Building |
|---|---|
| Engine | CAT Or Selfmade |
| Drilling Depth | 20m-58m |
| Drilling Diammeter | 400mm-2000mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Bore Piling Hole For Building |
|---|---|
| Engine | CAT Or Selfmade |
| Drilling Depth | 20m-58m |
| Drilling Diammeter | 400mm-2000mm |
| Brand | Soilmec |
| Name | Bauer Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Name | Bauer Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Material | Q355B+35CrMo+27SiMn |
|---|---|
| Outer Pipe Dimeter | 340mm-580mm |
| Length Per Section | 13m-18m |
| Drilling Depth | 36m-110m |
| Rated Torque | 120kn.m-400kn.m |
| Features | Non-slip Handle, Lightweight, Durable |
|---|---|
| Application | Foundation Drilling |
| Usage | Tightening And Loosening Bolts And Screws |
| Rig Model | BG24 /BG36/XR220/AF180/SR360 |
| Size | 200*200 |