| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | JIETAIHONGLI |
| Condition | Good |
| Name | Pump |
| Application | Equipment |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 85 |
| Weight | 55T |
| Machine Type | CAT336D |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Suitable Brand | Bauer, Soilmec, Liebherr, Mait, Tescar, Imt, Abi, Sany, |
|---|---|
| Name | Casing Driver |
| Material | Alloy Steel |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Bolts Number | 8-16 |
|---|---|
| Product Name | Casing |
| Material | Q345B |
| OD | OD1300mm |
| Length | 3m |
| Thickness | 40mm |
|---|---|
| Product Name | Protect Casing |
| Material | Q345B |
| OD | OD2000mm |
| Length | 1800mm |
| Bolts Number | 8-16 |
|---|---|
| Product Name | Surface Casing |
| Material | Q345B |
| OD | OD1200/1120mm |
| Length | 2m |
| Name | Flat Teech |
|---|---|
| Application | Piling Foundation |
| Material | Carbon Steel, Tungsten Carbide, 42CrMo |
| Process Type | Forging |
| Teeth | BFZ80 Soil Teeth, BFZ72 Soil Teeth, BFZ72 Bauer Teeth |
| Name | Flat Teech |
|---|---|
| Application | Piling Foundation |
| Material | Carbon Steel, Tungsten Carbide, 42CrMo |
| Teeth | BFZ80 Soil Teeth, BFZ72 Soil Teeth, BFZ72 Bauer Teeth |
| Body Material | 42CrMo + Tungsten Carbide |
| Product Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Brand | CRRC |
| Model | 280 |
| Undercarriage | CAT336D |
| Engine | CAT C-9 Elec Injection |
| Product Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Brand | CRRC |
| Model | 280 |
| Undercarriage | CAT336D |
| Engine | CAT C-9 Elec Injection |