| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Rod Rotary Drilling Rig Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar OD440mm |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Packaging Details | foamed film plastic |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Supply Ability | 150 |
| Place of Origin | Shandong China |
| Brand Name | JTHL |
| Packaging Details | by PE film |
|---|---|
| Payment Terms | Western Union, MoneyGram, T/T, L/C, |
| Supply Ability | 5SETS/WEEKS |
| Place of Origin | shouguang city,shandong, china |
| Name | Bauer Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Friction Kelly Bar Drilling |
| Keyword | Friction Kelly Bar Drilling |
| Packaging Details | customer |
| Type | Interlocking Or Friction Kelly Bar |
|---|---|
| Procuct Name | Mechanical Lock Type Drilling Kelly Bar |
| Drilling Depth | 10-60m |
| Number Of Sections | 3-6sections |
| Processing Type | Hot Treatment And Forging |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Rotary Drilling Rig Kelly Bar OD440mm |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Bauer Kelly Bar Drilling Equipment Of Drilling Rig |
| Keyword | Kelly Bar Drilling Equipment |
| Packaging Details | customer |