| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Square Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Square Kelly Bar |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 70m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Interlocking Kelly Bar |
| Product Name | OD355 X4 X9m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 31.5M |
| Max Torque | 150kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 9m |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD406mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Packaging Details | Package Options: Standard Packaging & Shipping: Pallet with plastic film |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2900mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Local Service Location | Philippines |
| Goods Name | Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Usage | Foundation Bore Pile Equipment Sapres |
| Length | 8-25m |
| Sections | 3-41 |
| Tube Material | Alloy Seamless Steel Tube,Seamless Alloy Steel Kelly Bar |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Rotary Piling Rig Attachment Drilling Tools Kelly Rod BG36 OD419 X4X17m For Rock Layer |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Drilling & Boring Equipment Attachment Kelly Rod B250 4X15m Interlock & Frictional |
| Drilling Depth | 10-71m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Torque | 200kNm |