| Usage | Foundation Drilling Tools |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Foundation Drilling Tools Kelly Bar 4X13m For Drilling Equipment Soilmec SR60/SR40/SR518/R622HD /SR80 |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Engineering Drilling Machine Interlocking And Frictional Rotary Drilling Rig Kelly Bar 4x15m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Interlocking Kelly Bar & Friction Kelly Bar For Sand / Gravel /Rock Layer Drillling |
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Material | Q345B |
| Usage | Pile Foundation Drilling |
| Sections | 1-3 |
| Rig Brand | Hitachi Kobelco |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Deep Foundation Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 30-110m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar 419/4/36m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 30-110m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| Condition | 100%new |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Processing Type | Hot Treatment And Forging |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Foundation Engineering Drilling Machine Interlocking And Frictional Rotary Drilling Rig Kelly Bar 4x15m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |