| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Foundation Bored Hole Equipments |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 63m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Elements | 4/5/6 |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools Quality Guarantee Kelly Bar |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 40-120m |
| Drilling Diammeter | 600-3000mm |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| Product Name | Kelly Bars For Casagrande Rig |
| Application | Foundation Piling |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Interlocking Kelly Bar Construction Machinery Drilling Rig Parts |
| Keyword | Interlocking Kelly Bar |
| Packaging Details | customer |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 25 400 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Sr150 Sr200 Sr238,sr285 Sr405 Interlocking Kelly Bar Bauer Soilmec IMT XCMG SANY ZOOMLION SANWARD |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD482 Mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 100m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |