| Material | Q355C |
|---|---|
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Rotary Drilling Rig Foundation Drilling Belling Bucket For Piling Machinery Expand Bore Hole Diameter |
| Feature | Set Drill Depth And Tighten |
| Packaging Details | customer |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 480mm |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Teeth | Rock Bits/sand Bit/sroller Bits/hobs/pilot Bits |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Kelly Box Size | Optional, 200x200mm, 150x150mm Or 130x130mm, Etc. |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Kelly Box Size | Optional, 200x200mm, 150x150mm Or 130x130mm, Etc. |
| Name | Drilling Bit B47K Type |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | Max 1000Mpa |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |