| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Type | Drills |
|---|---|
| Name | Auger Bucket |
| Color | Customizable Colors |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Application | Foundation Drilling Hole Machine |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Drilling Depth | 20m-75m |
| Drilling Diammeter | 400mm-2500mm |
| Brand | CRRC |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 60M |
| Max Drilling Diammeter | 1600mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 60M |
| Max Drilling Diammeter | 2000mm |
| Brand | Soilmec |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Rotary Head Sleeve Booshfor Rotary Drilling Rig Construction Machine Parts Piling Rig Rotary Head Accessories |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 30-60 |
| Weight | 50T |
| Machine Type | XR220 |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |