| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Pulley Wheel Piling Rig Bore Hole Rotary Drilling Rig Construction Machine Spares Upper Mast |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Key Board For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig Rotary Head Accessories |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 58000(MM) |
| Weight | 78T |
| Machine Type | SR80C |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | Weichai |
| Max Drilling Depth | 62M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Zoomlion |
| Type | Core Barrel |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Yellow |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Black |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Material | CAST IRON |
|---|---|
| Application | Machinery |
| Nominal Pressure | 31.5Mpa |
| Oem | Available |
| Application Layer | Soil, Earth, Rock, Clay, Mud, Etc. |
| Type | Rock Auger |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Black |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Straight Auger |
| Max Drilling Depth | 70m |
| OD | 1600mm |
| Teeth Number | 6 |