| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
|---|---|
| Name | Pump |
| Material | CAST IRON |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | Rexroth |
| Condition | Good |
| Name | Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Box Reducer |
| Application | Main Winch Rotary Drilling Rig |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 480mm |
| Good Name | Bullet Teeth |
|---|---|
| Machinery Test Report | Alloy Drill Bean |
| Material | 40Cr |
| Application | Rock Auger / Rock Bucket |
| Type | Flat Teeth And Bullet Teeth,roller Bit |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Weight | 70KGS |
| Material | 60Si2Mn |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 410mm |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 410mm |
| Weight | 70KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Condition | Used |
|---|---|
| Weight | 48T |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Name | C31 Rock Teech |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Drilling Bucket Drilling Auger |
| Process Type | Forging |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Rock Drilling Bit |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Drilling Bucket Drilling Auger |
| Process Type | Forging |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |