| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Customized Down The Hole Drill Pipe |
| Max Drilling Depth | 20m-120m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| OD | 406mm |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| OD | 355mm |
| Product Name | Interlocking /Frctional Kelly Rod |
|---|---|
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| Weight | 5-20T |
| Type | Soil Drilling Bucket |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | SET |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Name | Kelly Box |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Kelly Box |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Packaging Details | Wooden case |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| Packaging Details | customized |