| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Kelly Guide AF280 Type |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Colour | Customized |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Drilling Bit B47K-22 3050 Type |
|---|---|
| Tip Material | Tungsten Carbide |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | Max 1000Mpa |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Material | Steel |
| Usage | Pile Foundation Drilling |
| Packaging Details | box |
| Delivery Time | 5-8works day |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 30 500 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Type | Drill Auger |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Usage | Foundation Pile Construction |
| Type | Drill Auger |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Usage | Foundation Pile Construction |
| Base | Selfmade |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Modle | SR70 |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Base | Selfmade |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Modle | SR70 |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Base | CAT |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Modle | AF150 |
| Max Drilling Depth | 55m |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |