| Type | Open -type Drilling Bucket |
|---|---|
| Use | Rock Drilling Hole |
| Material | Q345B |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Certification | ISO9001 |
| Name | Drilling Rock And Soil Bucket Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Drilling Rock Auger |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Casing |
| Max Diammeter | OD 6720-OD2880mm |
| Applied Equipment | Rotary Piling & Drilling Machine |
| Material | Q345B |
| Type | Rock Drilling Bucket |
|---|---|
| Use | Rock Drilling Hole |
| Material | Q345B |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Certification | ISO9001 |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 2800(MM) |
| Weight | 78T |
| Machine Type | SR80C |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Type | Rock Drilling Bucket |
|---|---|
| Use | Rock Drilling Hole |
| Material | Q345B |
| Machine Type | Drilling Equipment |
| Certification | ISO9001 |
| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Foundation Drilling Piling Rigs Machine Spares |
| Diammeter | 500mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Piling Rig Drilling Hole Tools |
| Diammeter | 400mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Drilling Tools Cleaning Bucket |
| Material | Q355C |
|---|---|
| Application | Piling Rig Drilling Hole Tools |
| Diammeter | 400mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Name | Drilling Tools Open Bucket |