| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| OD | 800-2880mm |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn |
| Length | 1-6m |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | SET |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Customized |
| Type | Drills |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Drills |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Drills |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn |
| Color | Black |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig SANY 280 |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| Torque | 280kn.m |
| Type | Soil Drilling Bucket |
|---|---|
| Material | Steel,high Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Type | Open Type Bucket |
|---|---|
| Package | Pcs |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Orange |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Kelly Guide |
| Material | 35CrMo |
| Warranty | 3 Months |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Casing Driver |
| Max Drilling Depth | 75m |
| Max Diammeter | OD 620-OD2500mm |
| Applied Equipment | Rotary Piling & Drilling Machine |