| Base | CAT |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Modle | 280D |
| Max Drilling Depth | 85m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Base | CAT |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Modle | AF150 |
| Max Drilling Depth | 55m |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Drill Diameter | 2m |
| Kelly Bar Size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT C9 |
| Drill Diameter | 2m |
| Kelly Bar Size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Name | Used Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 77m |
| Weight | 50T |
| Machine Type | SR80C |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Base | CAT 336D 345 355 C365 |
|---|---|
| Engine | CAT C9 C13 C19 C15 |
| Drill Diameter | 2m |
| Kelly Bar Size | 508-6/508-4 |
| Condition | Used |
| Packaging Details | customer |
|---|---|
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000pcs/month |
| Place of Origin | China |
| Product Name | Interlocking /Frctional Kelly Rod |
|---|---|
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| Weight | 5-20T |
| Condition | Used |
|---|---|
| Weight | 71.5ton |
| Type | SOILMECSR80C |
| Engine | CATC13 |
| Power(w) | 328KW |
| Condition | Used |
|---|---|
| Weight | 71.5ton |
| Type | SOILMECSR80C |
| Engine | CATC13 |
| Power(w) | 328KW |