| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 500mm |
| Weight | 71KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 600mm |
| Weight | 72KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Condition | 100%new |
| Machine Type | For Foundation Construction Rotary Drilling Rig,Piling |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Height | 410mm |
| Material | Q345B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide Frame For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Name | Damping Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Height | 410mm |
| Weight | 70KGS |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Name | Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Material | 16Mn |
|---|---|
| Type | 25T 30T 40T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Bauer BK300/419/3/36m |
|---|---|
| The First Section Length | 14m |
| Warranty | 6 Months |
| Application | Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |