| Usage | Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Product Name | Drive Section |
| Max Drilling Depth | OD30-1000mm |
| Max Diammeter | 1000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Outside Diammeter | 440mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Construction Equipment Spares |
|---|---|
| Product Name | Soilmec Bauer Casagrande Tescar Mait Rotary Drilling Rig Need Deep Foundation Interlocking Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Product Name | Telescopic Interlocking Kelly Bar Kelly Rod |
|---|---|
| Elements | 3-5 |
| Max Drilling Depth | Up To 100M |
| Max Drilling Diammeter | Up To 3000mm |
| Application | Drilling Rigs Spares ,Pile Foundation Pilling |
| Material | Q345B /27SiMn /35CrMo With Special Heat Treatment |
|---|---|
| Allpication | Soil Layer Dig Hole |
| Good Name | Rt-3 Frictional Kelly Bar |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Engineers Available To Service Machinery Overseas, Field Maintenance And Repair Service, Field Installation |
| Usage | Foundation Pile Equipment Attachment |
|---|---|
| Product Name | Combined Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 59.5m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Product Name | Combined Type Kelly Bar OD470/4/72m |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 19m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Foundation Bored Hole Equipments |
| Product Name | Soilmec Bauer Casagrande Tescar Mait Rotary Drilling Rig Need Deep Foundation Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | Up To 110m |
| Drilling Diammeter | Up To 3000mm |
| Weight | 15000kgs |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Rotary Piling Rig Spares Drilling Hole |
|---|---|
| Product Name | Customized Rotary Drilling Rig Interlocking Kelly Bar |
| Drilling Depth | 30-100m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Application | Rock /Soil Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |