| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 49m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 43m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 89m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Product Name | OD419x3 X12.5m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 34M |
| Max Torque | 150kNm |
| Element | 3 |
| The First Section Length | 12.5m |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 80m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2900mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 78m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2800mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2800mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Square Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |