| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig,Rock Drilling |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 31m-140m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 76m |
| Max Diammeter | 2600mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Name | Key Bar |
|---|---|
| Tip Material | 30CrMoTi |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Type | Pc120 |
| Length | 1000mm |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 65m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 24m-118m |
| Max Diammeter | 377mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 70m |
| Max Diammeter | 470mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Product Name | 4 Elements Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Material | Special Heat Treatment Metal |
| Abrasion Resistance | High |
| Lock Type | Interlock |
| Application | Rock Layer Dig Hole |
| Product Name | OD355x4 X12m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 43M |
| Max Torque | 180kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 12m |
| Usage | Foundation Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368/4/9m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 34.5 |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |