| Usage | Foundation Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD377/4/12m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 46.5 |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | Rotary Piling Rig Drilling |
|---|---|
| Product Name | 355 Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 1000mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 1800mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional Kelly Bar |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 89m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 52.5m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54.5m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |