| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 101m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 32m-150m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 86m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 69m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Product Name | Friction Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 70m |
| Max Torque | 280kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 16m |
| Name | Disc Spring |
|---|---|
| Material | 60Si2Mn |
| Type | Disc |
| Application | Bauer Rigs Kelly Bar |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Strengthen |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 355 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Terminal Joint |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 355 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig,Rock Drilling |
| Type | Customerized,interlocking Or Friction Kelly Bar,Kelly Bar |