| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Product Name | 4 Sections Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Abrasion Resistance | Strong |
| Lock Type | Interlocking |
| Application | Foundation Drilling Hole |
| Length | Up To 80M |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 1200mm |
| Lock Type | Interlocking Kelly Bar |
| Product Name | Construction Lift Joint Kelly Bar |
|---|---|
| Material | High Quality Seamless Steel Tube |
| Max Drilling Depth | 70M |
| Max Torque | 480kNm |
| Usage | Rotary Piling Drilling Hole Rig Spares |
| Product Name | OD394 X4 X16m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 59.5M |
| Max Torque | 280kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 16m |
| Product Name | OD419x3 X12.5m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 34M |
| Max Torque | 150kNm |
| Element | 3 |
| The First Section Length | 12.5m |
| Product Name | OD355x4 X12m Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Max Drilling Depth | 43M |
| Max Torque | 180kNm |
| Element | 4 |
| The First Section Length | 12m |
| Usage | Rotary Piling Rig Drilling |
|---|---|
| Product Name | OD560mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Combined Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |