| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Material | Q345B,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
|---|---|
| Product Name | BG36 Rotary Drilling Rig Parts Drilling Tool Kelly Bar |
| Application | Pile Foundation Pilling |
| Type | Or Customerized,interlocking Or Friction Kelly Bar |
| Drilling Depth | 24-75m |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Advantage | High Quality And Factory Prices, Six-key Design And Parts With Imported Material |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Warranty | 6 Months |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Foundation Bored Hole Equipments |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 101m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Product Name | Square Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 3 |
| The First Section Length | 9m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Drill Bauer Type Interlocking Kelly Bar For Piling |
| Application | Foundation Bored Hole Equipments |