| Name | Rexroth Motor |
|---|---|
| Material | Cast Iron |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Hardness | Hard |
| Working Pressure | 0-1000(mpa) |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| OD | 800-2880mm |
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn |
| Length | 1-6m |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig Bauer BG25 |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| OD | 394mm |
| Usage | Foundation Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368/4/9m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 34.5 |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | Rotary Piling Rig Drilling |
|---|---|
| Product Name | OD394mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD419mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 50m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD406mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 70m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 43m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |