| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 101m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Material | Q345B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 60m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Foundation Pile Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 120m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Product Name | Friction Kelly Bar |
|---|---|
| Usage | Foundation Pile |
| Max Drilling Depth | 51.5m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Used Piling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 2800(MM) |
| Weight | 78T |
| Machine Type | SR80C |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Casing |
| Max Diammeter | OD 6720-OD2880mm |
| Applied Equipment | Rotary Piling & Drilling Machine |
| Material | Q345B |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Customized Down The Hole Drill Pipe |
| Max Drilling Depth | 20m-120m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Interlocking |