| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Damping Rubber |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 740*620*60 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 25 400 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | SET |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Customized |
| Usage | High Speed Road Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD482 Mm Rock Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 100m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Full Inmterlocking |
| Usage | Construction Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 30m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Inmterlocking |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
|---|---|
| Usage | Piling Rig Drilling Hole Construction |
| Elements | 3/4/5 |
| Product Name | Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Usage | Piling Rig Drilling Hole Construction |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2000mm |
| Lock Type | Interlocking& Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54.5m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |