| Applicathion | Piling Rigs For Drilling |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-4 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Warranty | 5 Months |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 24m-118m |
| Max Diammeter | 508mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Product Name | Drilling Kelly Bar 508/440mm Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Elements | 3/4/5 |
| Drilling Depth | 80M |
| Torque | 500kNm |
| Usage | Pile Foundation Pilling Hole Equipment Spares |
| Usage | Foundation Drilling Tools Attachment |
|---|---|
| Product Name | Rotary Table Kelly Bushing Kelly Rod Kelly Bar |
| Drilling Depth | 20-80m |
| Drilling Diammeter | 500-3000mm |
| Brand | Jietaihongli |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe,Alloy Steel |
| Color | Customized,Yellow Or Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Bauer Style Hard Interlock Kelly Bar For Rock Foundation Bottom Pipe Rig |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | 100%new |
| Processing Type | Forging |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Large Big Lock Ultra-durable Key Table Special For Hard Rock Drill Pipe Kelly Bar Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe,Alloy Steel |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Product Name | Bauer Style Kelly Bar Customer Color Blue |
| Application | Bauer Sany XCMG Rotary Drilling Rig |
| Usage | Foundation Drilling Tools Attachment |
|---|---|
| Product Name | SWDM 160 /200/220/260 Piling Rigs Interlocking And Frictional Kelly Bars |
| Drilling Diammeter | 400-2500mm |
| Brand | Jietaihongli |
| Material | Q345B ,r27SiMn ,35CrMo With Special Heat Treatment |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Material | 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Terminal Joint Strengthening Rig For Kelly Bar Piling Rig Bore Hole Rotary Drilling Rig Construction Machine Spares |