| Product Name | Interlocking And Frictional Kelly Bar |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 13m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | IMT Full Interlock Kelly Bar AF300Used For Drilling Rig OEM Interlock Column |
| No. Of Sections | 3/4/5 |
| Packaging Details | customer |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Packaging Details | Wooden case |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 69m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Drilling Tools Rock Bucket |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Product Name | Combined Type Kelly Bar OD470/4/72m |
|---|---|
| Element | 4 |
| The First Section Length | 19m |
| Warranty | 1 Year,6 Months |
| Application | Post Hole Digging Machine,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Diammeter | 600mm, 800mm, 1000mm, 1200mm, 1500mm, 1600mm, |
| Teeth | Bullet Teeth/rock Bits, Sand Bits, Roller Bits, Hobs, Pilot Bits |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Product Name | 4 Sections Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Abrasion Resistance | Strong |
| Lock Type | Interlocking |
| Application | Foundation Drilling Hole |
| Length | Up To 80M |