| Suitable Brand | Bauer, Soilmec, Liebherr, Mait, Tescar, Imt, Abi, Sany, |
|---|---|
| Name | Rubber Damping |
| Material | Rubber |
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| Application | Drilling |
|---|---|
| 21212 | 654654 |
| Surface Treatment | Polishing |
| 64654 | 65456465 |
| Connection Type | Threaded |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 36m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 010 25 400 |
| Packaging Details | Wooden case |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Material | Q345B, 35CrMo, 27SiMn, 16Mn For Drilling Bit; 16Mn/35CrMo For Kelly Bar; Q235 For Tremie Pipe, Alloy Steel |
| Name | Kelly Guide Frame |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Kelly Bar Of Rotary Drilling Rig |
| Colour | Customized |
| Width | 500mm |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Capel |
|---|---|
| Material | 35CrMo |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Kelly Bar |
| Size | OD 20-60mm |
| Packaging Details | Wooden case |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Construction Drilling Tools |
| Type | Interlocking |
| Drilling Depth | 30-140m |
| Advange | Factory |
| Name | Piling Rig Tools Drilling Rig Tools Drilling Rig Tools Kelly Bar Bucket Quarter Head Spare Parts |
|---|---|
| Type | Drills |
| Package | Box |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |