| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar 419/4/36m |
| Type | Interlocking / Frictional/combined |
| Drilling Depth | 30-110m |
| Drilling Diammeter | 400-3000mm |
| Name | Kelly Guide |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Piling Rigs Kelly Bar |
| Colour | Yellow/black /others |
| Packaging Details | Wooden case |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Double Wall Casing Pipe Tube For Piling Rig Drilling Rig Piling Industry Bore Hole |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Large Big Lock Ultra-durable Key Table Special For Hard Rock Drill Pipe Kelly Bar Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-4 Sections |
| Type | Or Customerized, Bucket Teeth, Interlocking Or Friction Kelly Bar, Kelly Bar, Bucket Bits For Drilling |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Local Service Location | Malaysia, Philippines |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Local Service Location | Philippines |
| Name | Piling Rig Tools Drilling Rig Tools Drilling Rig Tools Kelly Bar Bucket Quarter Head Spare Parts |
|---|---|
| Type | Drills |
| Package | Box |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Packaging Details | customer |
| Name | Kelly Guide AF270 Type |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Colour | Yellow/black /others |
| Packaging Details | Wooden case |
| Type | Drill TOOLS |
|---|---|
| Material | Q345B,35CrMo,27SiMn,16Mn |
| Color | Any Other Colors |
| Oem | Available |
| Oem/odm | Welcome |
| Applicathion | For Piling Rigs For Drilling In Dense Sand, Gravel And Rock |
|---|---|
| Kelly Sections | Kelly Bar 3-5 Sections |
| Type | Interlocking /friction /combined Kelly Bar |
| Suitable Rigs | Bauer, Mait, IMT, Soilmec, Liebherr,Casagrande And More... |
| Packaging Details | Package Options: Standard Packaging & Shipping: Pallet with plastic film |