| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Kelly Guide |
| Material | 35CrMo |
| Warranty | 3 Months |
| Name | Swivel Joint |
|---|---|
| Use | Piling Rig Lifting Spares |
| Rig Model | BG24 /BG36/XR220/AF180/SR360 |
| Bearing Number | 3/4/5/6 |
| Bearing Quality | High |
| Name | Drilling Tools |
|---|---|
| Material | Q355C |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Kelly Box | 120x120mm, 150x150mm, 200x200mm, 250x250mm |
| Packaging Details | Wooden case |
| Material | Steel |
|---|---|
| Brand | Soilmec |
| Condition | Good |
| Name | Refurbished Construction Machine Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Reducer Wholesale Purchase |
| Packaging Details | customer |
| Product Name | Casing Shoes |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Service | OEM ODM,OEM Serivice |
| Name | Casing Shoe Construction Equipment Parts For Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 61M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 54.5m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Name | Bauer Type Kelly Box 200*200 |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Color | Customized |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Interlocking Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 31m-140m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Interlocking |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 89m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |