| Condition | Used |
|---|---|
| Weight | 71.5ton |
| Type | SOILMECSR80C |
| Engine | CATC13 |
| Power(w) | 328KW |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Service | OEM ODM,OEM Serivice |
| Name | Casing Series Shoe Adapter Driver Piling Rig Parts Construction Machine |
| Keyword | Piling Rig Machine Parts |
| Packaging Details | customer |
| Name | Water Plate |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Size | 377 406 470 508 Kelly Bar Need |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Bauer Type Swivel Joint |
|---|---|
| Material | Forged Alloy Steel/35 CrMo With Special Heat Treatment |
| Type | 25T 30T |
| Inner Bearing | SKF,FAG |
| Application | Bauer Soilmec IMT MAIT Casagrande Liebherr |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Condition | 100%new |
| Processing Type | Forging |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Model | Use For AF180 /ZR220 |
| Warranty | 3 Month |
| Name | Kelly Guide |
| Packaging Details | Packaged with steel pallet |
| Usage | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Type | Interlocking / Frictional |
| Drilling Depth | 20-120m |
| Material | Q345B / 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Usage | Rotary Piling Rig Attachment |
|---|---|
| Product Name | Kelly Bar OD440mm |
| Drilling Depth | 10-100m |
| Drilling Diammeter | 300-3000mm |
| Advange | Factory |
| Material | Steel |
|---|---|
| Brand | Soilmec |
| Condition | Good |
| Name | Refurbished Construction Machine Piling Rig Spare Parts Planetary Sun Gear Reducer Wholesale Purchase |
| Packaging Details | customer |
| Application | Foundation Piling |
|---|---|
| Drill Diameter | 600-2500 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Oem/odm | Available |
| Thickness | 16-30mm |