| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Max Drilling Depth | 77M |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Material | Q345B /27SiMn /35CrMo With Special Heat Treatment |
|---|---|
| Allpication | Soil Layer Dig Hole |
| Good Name | Rt-3 Frictional Kelly Bar |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support, Engineers Available To Service Machinery Overseas, Field Maintenance And Repair Service, Field Installation |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Application | Foundation Drilling Hole |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 50M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |
| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Case |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Kelly Box Size | Optional, 200x200mm, 150x150mm Or 130x130mm, Etc. |
| Base | CAT 336D |
|---|---|
| Engine | CAT 3126 |
| Modle | Soilmec SR40 |
| Depth | 44-55m |
| Drill Diameter | 1.2m |
| Name | Kelly Guide AF270 Type |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane |
| Colour | Yellow/black /others |
| Packaging Details | Wooden case |
| Packaging Details | customer |
|---|---|
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 1000/month |
| Place of Origin | China |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |