| Type | Drills |
|---|---|
| Package | Box |
| Number Of Pieces | 1 |
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Color | Any Other Colors |
| Product Name | Asing Shoes Adapter Driver For Piling Rig Construction Machine Bore Hole Brand Bauer Made By JTHL |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Service | OEM ODM,OEM Serivice |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Condition | Used |
|---|---|
| Type | Rotary Drilling Rig Bauer BG25 |
| Power Type | Diesel |
| Warranty | 6 Months |
| OD | 394mm |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 40m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Type | Interlocking / Friction Kelly Bar/combined Kelly Bar |
|---|---|
| Procuct Name | Interlocking Kelly Bar Rotary Drilling Rig Kelly Bar OD470x4x17m |
| Drilling Depth | 30-110m |
| Number Of Sections | 3-6sections |
| Color | Customized |
| Usage | Foundation Drilling Rig Drilling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD355/4/10m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 35.5 |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 52.5m |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Material | Alloy |
|---|---|
| Color | Customized |
| Name | Tremie Pipe For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Usage | Construction Structure |
| Packaging Details | customized |
| Brand | Soilmec |
|---|---|
| Drill Depth | 20-100m |
| Condition | Used |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support,Online Support |
| Name | Used Drilling Rig |
|---|---|
| Drilling Depth | 60m |
| Weight | 50T |
| Machine Type | Sany200 |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |