| Name | Conduit Joint |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Tremie Pipe |
| Size | 219mm |
| Type | Or Customerized |
| Brand | Soilmec |
|---|---|
| Drill Depth | 20-100m |
| Condition | Used |
| Type | Rotary Drilling Rig |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support,Online Support |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customer |
| Material | 16Mn |
|---|---|
| Type | 25T 30T 35T 40T |
| Inner Bearing | FAG SKF |
| Color | Customized |
| Warranty | 6 Months |
| Product Name | Drill Machine Interlocking Kelly Bar |
|---|---|
| Drilling Depth | 60M |
| Drilling Diammeter | 2500mm |
| Application | Rock Drilling,Large Caliber Pile Foundation Pilling |
| Packaging Details | Packaged With Steel Pallet and Aluminium Film |
| Material | 35CrMo,Q345,Cr-Mo |
|---|---|
| Product Name | Casing Pipes Casings Cased Cast-in-situ Concrete Piles Tremie Pipe For Bore Pile |
| Outer Diameter | 620 - 2500 Mm, 620 - 2500 Mm |
| Packaging Details | customer |
| Delivery Time | 7 days |
| Name | Bearing |
|---|---|
| Material | Alloy Steel |
| Application | Buaer Soilmec IMT Mait Casagrane Piling Rigs Kelly Bar |
| Name | Bauer BG28 Slewing Bearing Youlite For Used Mini Piling Rig Casing Kelly Bar |
| Packaging Details | Wooden case |
| Name | Kelly Box |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Size | 200*200 |
| Application | Foundation Piling |
|---|---|
| Material | High Quality Carbon Steel |
| Drill Diameter | 500-2500 |
| Thickness | 16-30mm |
| Packaging Details | exported standard package |
| Application | Foundation Drilling Hole Equipment |
|---|---|
| Engine | CAT |
| Max Drilling Depth | 61M |
| Max Drilling Diammeter | 1500mm |
| Brand | Soilmec |