| Usage | Foundation Pile |
|---|---|
| Product Name | Friction Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 89m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 43m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Usage | Foundation Piling Hole |
|---|---|
| Product Name | OD368/4/9m Interlocking And Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 34.5 |
| Max Diammeter | 1500mm |
| Tube Type | Sealmess Round Steel Tube |
| Base | Selfmade |
|---|---|
| Engine | Deutz |
| Modle | SR70 |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Drilling Diammeter | 2500mm |
| Name | Kelly Box Plus 1m Tube |
|---|---|
| Material | 35CrMo With Special Heat Treatment |
| Application | Bauer Soilmec Mait IMT SR XR Rotary Drilling Rig |
| Advantage | High Quality And Factory Prices |
| Color | Customized |
| Product Name | Friction Kelly Bar |
|---|---|
| Usage | Foundation Pile |
| Max Drilling Depth | 51.5m |
| Max Diammeter | 3000mm |
| Lock Type | Frictional |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support,Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Maintenance And Repair Service,Field Installation |
| Name | Kelly Guide For Rotary Drilling Rig Spare Parts Construction Machine Parts Piling Rig |
| Packaging Details | customized |
| Usage | Foundation Bored Pile Construction |
|---|---|
| Product Name | Frictional Kelly Bar |
| Max Drilling Depth | 77m |
| Max Diammeter | 2500mm |
| Lock Type | Frictional |
| Size | Customized Size |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Parts Single Wall Drill Casing Bored Piling Foundation Bore Pile |
| Material | Q345B |
| OD | 800-2880mm |
| Length | 1-6m |
| Place Of Origin | Shandong, China |
|---|---|
| Suitable Brand | BAUER, SOILMEC, LIEBHERR, MAIT, TESCAR, IMT, ABI, SANY, |
| Name | Rotary Rig Spare Parts Drilling Kelly Bar For Rotary Piling Rig |
| Keyword | Kelly Bar Piling Rig |
| Packaging Details | customer |